Při srážce tří aut se vážně zranila spolujezdkyně

Hasiči_vyprostili_

Na silnici první třídy ze Znojma do Brna se na Mackovické křižovatce v sobotu krátce po šesté večer střetla tři osobní auta. Při nárazu se vážně zranila čtyřiadvacetiletá spolujezdkyně v jednom z aut a byla letecky dopravena do nemocnice v Brně. Kromě mladé ženy se lehce zranily tři osoby, které cestovaly v autech. Jak sdělila policejní mluvčí Andrea Cejnková, bezprostředně po nehodě nebyla předběžná příčina známa. Alkohol žádný z řidičů nepil. Podle informace regionálních médií mělo jít o nedání přednosti v jízdě. Policisté při vyšetřování omezili provoz na vozovce a usměrňovali dopravu zhruba do osmé hodiny večer.

Přibližně o pár desítek kilometrů dál se na křižovatce nedaleko Miroslavi se o čtyři dny dříve ve stejnou dobu stala další vážná nehoda, při které se zranili čtyři muži. Po hlavní silnici jel od Miroslavi směrem na Olbramovice čtyřiatřicetiletý muž z našeho regionu se Škodou Octavia. Ve stejnou dobu jel od Miroslavských Knínic čtyřiadvacetiletý šofér s Fiatem Dobló, který měl namířeno do Suchohrdel u Miroslavi. „Pravděpodobně nerespektoval dopravní značku – Dej přednost v jízdě, a v křižovatce se obě auta střetla. Po nárazu bylo vozidlo Fiat vymrštěno do pole a tam se přetočilo na střechu. Řidiči vyvázli s lehkým zraněním. Zraněni byli i další dva spolujezdci ve Fiatu. Pětadvacetiletý muž utrpěl lehké zranění a společně s řidiči byl převezen do nemocnice ve Znojmě. Čtvrtý účastník, šestadvacetiletý muž z Nymburska, byl vrtulníkem transportován s těžkým zraněním do brněnské nemocnice,“ sdělila znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. U dopravní nehody dodávky a osobního auta zasahovaly dvě jednotky hasičů. Hasiči museli vyprostit jednoho zraněného. „Celkem čtyřem zraněným osobám poskytli první pomoc. Po příletu vrtulníku Letecké záchranné služby a příjezdu sanitek pomáhali s naložením zraněných,“ sdělil mluvčí jihomoravských hasičů David Jirouš.

Žádný z řidičů nebyl pod vlivem alkoholu. Muž za volantem Fiatu i jeden jeho spolujezdec jsou ze Slovenska. Škoda na autech je asi tři sta tisíc korun. Policisté na místě zadrželi řidičský průkaz mladíkovi, který jel po vedlejší silnici. Přesnou příčinu a míru zavinění obou nehod policisté dále šetří.