Přichází první fotbalová posila: Michal Ordoš

Fotbalisté 1. SC Znojmo začínají posilovat na příští sezónu. A hned na úvod se jim podařilo ulovit velkou rybu. Přichází pětatřicetiletý Michal Ordoš, který nejlepší léta své kariéry strávil v Olomouci a svého času byl i v reprezentaci České republiky. Minulé pondělí se rodák z Troskotovic objevil ve Znojmě, za které by měl nastupovat v nadcházejícím ročníku druhé ligy. Vysokého hráče, který může nastupovat v útoku či na postu ofenzívního záložníka jsme požádali o rozhovor.

V posledních dvou letech jste se z českého fotbalu vytratil. Můžete prozradit, kde jste hrál?

Poté, co jsme sestoupili s Olomoucí, jsem odešel na Kypr. Tam jsem hrál rok. Když jsem se vracel, jednal jsem znovu s Olomoucí, ale trenér řekl rázně ne, takže jsem hrál tady v Rakousku, v Retzu. Ale zjistil jsem, že to není pro mne. Jeden trénink za týden, to je chabé. A když se mi ozval trenér Kalvoda ze Znojma, jestli bych měl ještě chuť, tak jsem to přivítal a jsem tady.

Můžete se vrátit ještě k tomu Kypru, jaké to tam bylo?

Fotbal se tam hraje suprový. Jsou tam výborné manšafty, kluby do toho dávají obrovské peníze, hrají tam kvalitní hráči. Rozdíl je tam v taktice, co bylo vidět třeba při zápase Plzně s Larnacou. Hrají tam více takový hurá fotbal. A někdy to je divočina. Já jsem hrál v menším klubu, takže u nás to nebylo tak horké, měli jsme jen asi padesát typických fanoušků. V jiných klubech to bylo horší, tam jsou fanoušci horkokrevní blázni a když to nejde podle jejich představ, dějí se věci. Jinak tam byl krásný život v příjemném prostředí, u moře, pro rodinu to byla pecka.

Zmínil jste trenéra Kalvodu, se kterým se znáte z Olomouce, byl on ten důvod, proč jste přišel do Znojma?

Byl to jeden z hlavních taháků. Znám se sním dlouho. Hrál jsem pod ním dva roky v Olomouci a myslím, že nám ta spolupráce vyhovovala. Vím, do čeho jdu a hlavně potřebuji tu jeho tvrdou přípravu po roce nicnedělání v Rakousku.

Sledoval jste Znojmo, kterému se na jaře moc nedařilo?

Sledoval, je tady Honza Javůrek, se kterým jsem hrával, trenér Kalvoda, pod kterým jsem hrál i jeho asistent Darko Šuškavčević, se kterým jsem také hrával. Byl tady i Tonda Růsek, který je od nás z vesnice, takže jsem se o Znojmo zajímal. Vím, že mu jaro moc nevyšlo, ale takový je někdy fotbal. Nevyjde pár zápasů a pak se z toho těžko dostáváte.

Vy stejně jako Růsek pocházíte z Troskotovic, hrálo tedy roli i to?

To úplně ne, protože žiji v Olomouci. Pro mne hrálo hlavně roli to, že jsem po roce v Rakousku cítil, že je možná ještě škoda ukončit profesionální kariéru. Chci si ještě užít té fotbalové dřiny. Potvrzuji tak slova mých starších spoluhráčů, kteří mi, když jsem byl mladý, říkali, že jednou tu dřinu budu mít rád a už to přišlo. I žena chtěla, abych šel ještě do ligy, aby malý syn, který má šest let, viděl tátu hrát fotbal.

 

Celý rozhovor najdete v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-d2172728.htm?o=1