Primavera zahájí cyklistické jaro

primavera

Stalo se už tradicíc, že cyklistické jaro v České republice tradičně startuje na Hrušovansku závodem Primavera. Stejně tomu bude i letos, kdy ale hlavním stanem nebudou samotné Hrušovany, nýbrž areál Sportcentra v Šanově. V Hrušovanech pak bude ostrý start hlavního závodu. Cyklistické zahájení jara se tak uskuteční v sobotu 18. března, kdy jsou na programu starty mládežnických kategorií. Soupeřit spolu budou předškoláci na odrážedlech i školáci na kolech. Nikdo se nemusí bát, že trať která vede v okolí Sportcentra neujede. Prezence se uskuteční od 9 hod., samotné zápolení mladých adeptů cyklistiky by mělo probíhat od 10.30 hod.

Pro ty zdatnější a dospělé je pak určen závod na bezpečném třicetikilometrovém okruhu. Na výběr jsou dvě varianty – 30 km a 60 km, ve druhém případě závodníci absolvují stejný okruh dvakrát.Trasa povede ve směru Šanov – Hrušovany nad Jevišovkou (ostrý start) – Jevišovka, Novosedly, konzervárna Travní dvůr, Hrabětice, cihelna Hevlín, cukrovar Hrušovany nad Jevišovkou. Prezence je v 11.30 hod., start ve 12 hod.

Více o znojemském sportu najdete v papírovém vydání Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-d2172728.htm?o=1