Pro Epopej bude galerie v Praze i zámek v Moravském Krumlově

Pro Epopej 1

Moderní galerie pro dvacet velkoformátových pláten Slovanské epopeje Alfonse Muchy má stát v centru Prahy. Záměr stavby nedávno schválili radní Magistrátu Hlavního města Prahy. „Rada města souhlasila s přípravou soutěže o návrh na Galerii pro Slovanskou epopej na Těšnově. Cílem je na vybraných pozemcích vystavět moderní výstavní prostor pro stálou expozici Epopeje se začleněním do urbanistické struktury města. Předmětem soutěže bude vybrat a ocenit nejlepší návrh galerie na místě bývalého Denisova nádraží,“ informoval mluvčí pražského Magistrátu Vít Hofman. Potvrdil, že všechny pozemky, na ………..

Nelenilo ani město Moravský Krumlov, kde byly obrazy Slovanské epopeje několik desítek let na zámku vystaveny, a které velmi usiluje o jejich návrat. Před několika týdny podalo žádost o evropské dotace na rekonstrukci této památky, kterou má město od loňska ve svém majetku. „Žádáme o pět milionů euro s vlastním spolu podílem. Z této dotace předpokládáme opravu jižního křídla včetně věže a tunelu a obou arkádových nádvoří,“ popsal starosta města Tomáš Třetina.  ……….

Více informací o stavbě galerie v Praze a opravě zámku v Moravském Krumlově pro obrazy Slovanské epopeje Alfonse Muchy se dozvíte ve 14. čísle Znojemského týdne, který najdete na novinových stáncích .

FOTO: Jeden z obrazů dvacetidílného cyklu Slovanské epopeje.