Prohru s Vídní viděla rekordní návštěva

Led 11th, 2016 | By | Category: Sportovní zprávy

prohru s vídní

Tak to bylo derby, jak má být. Zápas hokejové EBEL mezi Orly Znojmo a Vídní sledoval rekordní návštěva 4 353 diváků a početný otel měli ve Znojmě i hostující fanoušci. Ti byli nakonec spokojenější, protože hosté přes řadu šancí domácích zvítězili 4:1. Výsledek vzhledem k průběhu zápasu až příliš krutý.
Zápas při tom začal pro domácí více než dobře. Hned v první minutě se odraženého puku zmocnil Colton Yellow Horn, objel soupeřovu branku a zasunul do sítě. po hříchu to byl poslední gól, který v tomto utkání Znojmo vstřelilo. A to navzdory tomu, že vzápětí měli své šance také Tomas či Číp. Na druhou stranu i Nechvátal v brance Orlů se musel otáčet, ale v první části uhájil čisté konto.
To už bohužel neplatilo v té prostřední. Domácí hráli přesilovku, Šulák byl v obrovské šanci, ale nedal a na druhé straně v oslabení trestal Schiechel. Pak mohl přidat druhou domácí branku Štach. Dopstal se k němu odražený puk, zívala před ním odkrytá branka, ale po jeho střele zazvonila jen konstrukce. A také další velké šance Orlů Rakušané přežili a do závěrečného dějství se šlo za stavu 1:1.
Ten se brzy po přestávce změnil, ke smůle domácích ale v jejich neprospěch. Hosté dostali příležitost ke čtyřminutové přesilovce a po necelých dvou minutách ji využili. A mělo být pro Orly ještě hůř. A zrovna v momentu, kdy se zdálo, že se nadechují k vyrovnání. Při jejich přesilovce se zmocnil puku Nödl a své sólo dokázal proměnit v třetí gól Vídně. V závěru ještě domácí učinili poslední pokus s odvoláním brankáře. Ale Rakušané toho využili ke vstřelení čtvrté branky do opuštěné klece Orlů.
„Vídeň nás vyškolila z proměňování šancí. Měli jsme těch příležitostí daleko víc než soupeř, ale bohužel jsme z toho nevytěžili ten kýžený gól. Ale takový je prostě hokej,“ konstatoval po zápase trenér Orlů Jiří Režnar.

Orli Znojmo – Vídeň 1:4
Třetiny: 1:0, 0:1, 0:3 Branky a nahrávky: 1. Yellow Horn (Bartoš, Šedivý) – 24. Schiechl (Dzieduszycki), 42. Milam (Iberer, Gamache), 54. Nödl, 59. Ferland (Nödl). Rozhodčí: Warshaw, Kincses – Pardatscher, Nagy. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváků: 4 353.
Orli Znojmo: Nechvátal – Roupec, Lattner, Šulák, Stehlík, Štach, Bořuta – Tomas, Pucher, Rehuš – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Podešva, Trivino, Číp – Špaček, Fiala, Novák.
Vídeň: Lawson – Iberer, Milam, Fraser, Lakos, Cuma, Peter – Nödl, Dzieduszycki, Ferland – Gamache, Sharp, Rotter – Fischer, Bois, Hartl – Grosslercher, Schiechl, Nissner – Maxa.