První republika, to byli i četníci a šantány

Honička prvorepublikových četníků a hlavního hrdiny v uličkách starého Znojma a s policejním autem v Brně, kabaret v divadle, návštěva nočního podniku, to jsou střípky z nedávno natočeného  videoklipu Prvorepubliková. Na jeho premiéru se mohou diváci těšit v pátek 3. srpna v 18 hodin ve znojemském kině Svět. O týden později se videoklip představí divákům v brněnské hospůdce Šanghaj (nyní U Divošky).

Videoklip s titulky jsme natočili ve stylu „hříšných lidí města znojemského“. Zachycuje život, zločin a trest z dob mládí našich pradědečků a prababiček. Hlavní hrdina Pepíček Svoboda je takový plavajzník, někdo, kdo si hraje na neodolatelného svůdníka či světáka, což je ovšem nad jeho možnosti. Páchá tak různá alotria, dostává se do konfliktu se zákonem. Mimo jiné je ve finále i pronásledován kordonem prvorepublikových elitních policajtů a četníků, až je po zásluze patřičně odměněn,“ nastínil příběh režisér, autor hudby a scénáře Antonín Maceček.

Více se dočtete v 30. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který najdete na novinových stáncích. Celý článek si přečtete také v elektronické podobě na https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-d2172728.htm.