R. Dočekal: Tlak jsem si nepřipouštěl

Po výhře 4:0 s Grazem mohl na svém obličeji vykouzlit aspoň trochu úsměvu. Manažer hokejových Orlů Rostislav Dočekal, který na lavičce po odchodu Romana Šimíčka zaskakoval i v roli trenéra, přiznal, že v případě jiného výsledku by už mohli ve Znojmě udělat nad sezńou kříž.

Jak vám bylo po porážce ve Villachu a před zápasem s Grazem?

Dostali jsme se před zápasem do situace, že případná porážka by znamenala, že jsme ze hry. O to je to vítězství cennější. Ukázali jsme, že síla v mužstvu je i v tak vyhrocené situaci.

Jak byste zhodnotil výhru s Grazem?

Když se vyhraje, vždy se hodnotí dobře. Ale my jsme šli tomu vítězství naproti a cílevědomě jsme ho vydřeli a ceníme si toho, že jsme udrželi, hlavně Mára Schwarz nulu vzadu a to štěstíčko, které se od nás venku odvrací, se k nám doma přiklonilo. Ale byl to zodpovědný výkon od všech čtyř pětek a toho si ceníme.

Jaký byl tlak na mužstvo před tímto duelem?

My děláme v prostředí, kde je tlak běžný. Pokud mám mluvit za sebe, tlak jsem si nepřipouštěl. Věděl jsem, že mužstvo kvalitu má a že to musí ustát.

Co chybělo ve Villachu, kde šlo vlastně o šest bodů?

My jsme tam začali dobře, měli jsme dobré držení puku, myslím si, že jsme byli poměrně jednoznačně lepší, ale dostali jsme laciné góly. My jsme je přestříleli a oni do čeho plácli, z toho dali gól. Ale bohužel takový je hokej. Platí, že kdo je efektivnější, ten vyhraje.

Na lavičce byl Miroslav Fryčer. Je to trenér na stálo nebo jen na výpomoc?

Smysl mé práce v klubu není být na střídačce. Samozřejmě, když se nedaří, tak jako manažer, který je spoluzodpovědný za mužstvo, si tam stoupnu. Dál to budeme řešit během příštích dnů.

 

Celý rozhovor v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-znojemsky-tyden-07-2018-d5265593.htm?o=1