R. Kučera: Nevím, proč jsou hráči nervózní

radim-kucera-2

Druhý domácí zápas v řadě fotbalistům 1. SC Znojmo nevyšel tak, jako ten první. Frýdku – Místku v pátek podlehli 0:2 a trenér Radim Kučera marně hledal vysvětlení pro nervozitu, kterou u některých svých hráčů pozoruje.

Co bylo v zápase proti Frýdku špatně?

Kdyby dal Yilmaz na 1:0, Urbančok na 2:0, tak se to asi vyvíjelo jinak. Bohužel nedali jsme to a hosté nás ztrestali. Chybělo mi tam víc kvality a klidu na míči i rozvahy. Hráči si musí víc věřit. Frýdek má také mladé mužstvo, nejsou tak zkušení a dalo se s nimi normálně hrát. My jsme ale jejich chyb málo využívali. Dalos e toho udělat daleko víc.

V závěru jste měli tlak, ale gól nepřišel…

Šli jsme do rizika, stáhli jsme to na tři obránce, ale chyběl nám větší důraz a klid v koncovce. Nevím proč, ale vidím u některých hráčů nejen špatné výkony, ale i velkou nervozitu. Nevím, z čeho to plyne. Někteří hráči prostě nepodávají takové výkony, jaké bych od nich očekával a to je pak cítit. I tak se ale dal ten zápas zvládnout.

S čím půjdete do závěru podzimu?

My jsme šli i do zápasu proti Frýdku s cílem vyhrát. Ale když nedáte gól, tak vyhrát nemůžete. Nechali jsme soupeři tři body, takže samozřejmě půjdeme do těch posledních dvou zápasů s cílem vyhrát, ale musíme se prezentovat daleko lepším fotbalem. Nevím, jestli už se někteří hráči zazimovali a už se cítí jako na dovolené. Já doufám, že ne, ale u některých to tak vypadalo. To si ještě vyříkáme. A v těch dvou zápasech budeme muset předvést daleko lepší výkony, protože nás čekají dva těžcí soupeři.

 

Více o znojemském fotbale včetně rozhovoru s Davidem helískem najdete v papírovém vydání Znojemského týdne.