Rakouskou hokejovou ligu čekají změny

Jedenáct stávajících týmů hokejové EBEL ligy, která od příštího ročníku změní jméno, ohlásilo zájem setrvat v soutěži a přihlásilo se i do dalšího ročníku. Navíc se jedná i o účasti dvanáctého, kterým by měl být při splnění jistých podmínek Slovan Bratislava. Všechno ale může být i jinak.

V rakouských médiích už se totiž objevily i informace o novém sponzorovi, zatím bez jeho konkretizace. Představen by měl být klubům v nejbližších dnech a následně by měla být podepsána i smlouva. Formulace o domácí lize a nikoliv o mezinárodní v této souvislosti vyvolaly obavy u zahraničních účastníků, neboť se hovoří o tom, že by nový mecenáš mohl mít zájem pouze na podpoře rakouských klubů a nikoliv těch z okolních zemí. I v kontextu s nejasnou situací ohledně překračování hranic se tak nabízí, že by se tato soutěž hrála pouze za účasti domácích celků a tedy i bez Orlů Znojmo.

Pro ně by tak připadala v úvahu účast ve 2. národní hokejové lize, soutěži, kterou hrají Moravské Budějovice, s nimiž vloni znojemský klub fúzoval.

 

Více o znojemském sportu v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-znojemsky-tyden-15-2020-d5821068.htm