René Raszka: Krotit emoce u žen je těžké

rene 1

Tak to se hned tak každému nepovede, aby ve dvou po sobě jdoucích dnech se svým týmem zažil zápas proti nejslavnějšímu možnému soupeři. Navíc René Raszka, který je masérem fotbalistů 1. SC Znojmo a ženské reprezentace, s těmito celky, které byly v roli jasných outsiderů zažil dvě vyrovnaná utkání, která bohužel obě skončila těsnou prohrou 0:1. I ta byla ale jak v případě utkání České republiky proti mistryním světa z Německa, tak i v případě znojemských hráčů v domácím poháru proti Spartě úspěchem. Mohutného maséra jsme požádali v této souvislosti o rozhovor.

Tak jaké to bylo být dvakrát blízko minimálně remízy se slavnými soupeři?

Bylo to smolné. Oba dva zápasy, jak holky, tak kluci tady ve Znojmě výborně odmakali. Škoda, ta třešnička v podobě vítězství nebo aspoň remízy chyběla, ale jinak to bylo skvělé.

Jak jste se vůbec k práci u ženské reprezentace dostal?

Z mužské repre nabídka nepřišla, tak jsem vzal za vděk ženskou… (smích). Trenér Rada dával dohromady realizační tým a na doporučení jednoho trenéra mě kontaktoval a já jsem se tak dostal k reprezentaci. Všechno je tam absolutně profesionální, je to prostě ta nejvyšší úroveň, jaká může být.

Jaké to je pohybovat se mezi dvaceti mladými dívkami?

Je to velmi zajímavé. Všechny holky jsou hrozně perfektní. Jsou to profesionálky, je to výborné. Ze začátku to pro mě byl trochu šok. Nevěděl jsem, co od toho čekat a měl jsem trochu obavy, jaký bude ženský kolektiv, jak to bude fungovat. Musím však říct, že od prvního dne to bylo skvělé. I když ženská a mužská kabina jsou rozdílné. V mužské kabině je třeba černější a ostřejší humor, to v té ženské není. Tam je takový jemnější humor. Nehledě na to, že kluci se po nějakém ostřejším vtípku neurazí, u holek by to možná mohlo nějak narušit kolektiv.

Celý rozhovor v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-znojemsky-tyden-40-2017-d5125132.htm?o=1

rene