Režisér Jan E. Svatoš: I z prohry se dá poučit. O natáčení filmu Až zařve lev. Členy družiny krále Přemysla II. Otakara se mohou stát i zájemci ze Znojemska.

Režisér Jan Eliáš Svatoš je nepřehlédnutelnou osobností ve filmařském světě.  Natočil více než desítku dokumentů, z nichž vyniká celovečerní dokumentární, dobrodružný, životopisný a historický film „Archa světel a stínů“ natočený podle života amerických filmařů Martina a Osy Johnsonových. Režisér (na snímku s kameramankou Romi Strakovou) nyní natáčí historický film „Až zařve lev“, který představí dvě středověké osobnosti našich dějin, krále Přemysla II. Otakara a františkánského mnicha Odorika, syna vojáka z Otakarova vojska. Protože osud krále i film je spojen se Znojmem, režiséra jsme pozvali k rozhovoru. Ptáme se v něm nejen na obsah filmu, ale i na herce, na to jak se mu natáčí v „době koronavirové“ i zda se bude točit ve Znojmě. Režisér v rozhovoru kromě odpovědí na tyto a další zvídavé otázky prozrazuje, jak se do natáčení mohou zapojit i Znojmáci a další zájemci našeho regionu. A také, že film letos v srpnu představí ve Znojmě.

Celý rozhovor a foto najdete ve 24. čísle Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média zábava, časopisy, noviny regionální.

Na snímku dole – královská pečeť z chystaného filmu.