Řidič nadýchal 3,49 promile

 

Chodci v Tovární ulici ve Znojmě si v pondělí krátce po poledni všimli muže, který se pokoušel nastartovat auto a odjet. To se mu nepodařilo, ovšem po chvilce se o to zkoušel znovu, tentokrát již byl ve svém počínání úspěšný a z parkoviště s autem odjel. Jeden ze svědků zavolal městskou policii a tak opilý šofér stačil ujet jen třicet metrů, než ho zastavila motohlídka strážníků.

Sedmapadesátiletý šofér nejprve uposlechl pokyn strážníků, aby vypnul motor. Když ale nechtěl z auta vystoupit a navíc se pokoušel znovu motor nastartovat, aby se mohl znovu rozjet, hlídka použila donucovací prostředky. Vytáhla jej z vozu, svedla na zem a přiložila mu na ruce pouta. Řidič dechovou zkoušku na alkohol nejprve odmítl, ale v přítomnosti přivolaných policistů ji už absolvoval. Její výsledek byl 3,49 promile. Policisté mu ihned zakázali pokračovat v další jízdě a jeho vůz nechali odtáhnout do policejního areálu na Pražské. Řidiče také vyzvali, aby se za tři dny dostavil na policii ve střízlivém stavu.

Strážci zákona během uplynulého víkendu přistihli dalších deset řidičů, kteří řídili krátce po konzumaci alkoholu nebo v době, kdy ještě jejich organismus nestihl tuto návykovou látku z těla odbourat. Polovině z nich proudilo v krvi přes jedno promile a jeden se dechové zkoušce odmítl podrobit. Za to mu hrozí až padesátitisícová pokuta a zákaz řízení auta na jeden až dva roky.