Řidič najel do auta policistů, vezl léky na výrobu drog

Několik policistů, řidič a spolujezdkyně z osobního auta i šofér odtahové služby, skončili ve znojemské nemocnici po vážné dopravní nehodě u Trnového Pole. Ke kolizi došlo v úterý krátce po jedenácté v noci na silnici první třídy mezi Znojmem a Pohořelicemi. Dvaačtyřicetiletý muž za volantem Škody Octavia zde čelně narazil do policejního Volkswagenu Transporter. „Silný náraz odhodil služební vůz policistů, kteří zde vyšetřovali dopravní nehodu, o osm metrů zpět, kde se zastavil o auto odtahové služby. Její řidič tady právě nakládal vozidlo z předchozí nehody,“ popsal střet krajský policejní mluvčí Pavel Šváb.

Proč šofér osobního auta nedokázal adekvátně reagovat na výstražná světla, i to, jakou rychlostí jel, je předmětem dalšího šetření. Policisté našli v osobním autě doklady cizích osob, plynovou pistoli, bílý prášek, rostlinnou drť, léky a další věci, které slouží k výrobě drog. „Muž, který utrpěl zranění nohou, podle dosavadního šetření neměl oprávnění řídit motorová vozidla. Po předchozím trestu si nepožádal o vrácení řidičského průkazu. Zda byl pod vlivem návykových látek, ukáže až laboratorní rozbor krve,“ informoval Šváb.

Zprávu najdete také v tištěné podobě 45. čísla Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové verzi –  na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-d2172728.htm?o=1.