Řidič nepřežil střet osobního auta s nákladním

Nehoda s tragickými následky se stala ve středu odpoledne na křižovatce státní silnice mezi Damnicemi a Miroslaví. Muž za volantem osobní Kia Sportage jel od Miroslavi a podle prvotních informací nedal přednost v jízdě nákladnímu Ivecu s polskou registrační značkou, které směřovalo po státní na Znojmo. Došlo ke srážce, při níž zemřel šestaosmdesátiletý šofér v osobním autě.

Na místo dorazili jako první profesionální hasiči z Moravského Krumlova a ze Znojma, kteří muže pomocí hydraulického nářadí během deseti minut vyprostili. Před jejich příjezdem se snažili muže oživit kolem jedoucí lidé. V resuscitaci pak pokračovali hasiči a záchranná služba. Přes veškerou snahu řidič osobního vozu srážku nepřežil a lékař konstatoval smrt. „Hasiči stabilizovali osobní auto proti pohybu, aby nesjelo ze svahu. Oba havarované vozy zabezpečili proti požáru a uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem. Po zadokumentování nehody policií uklidili silnici. Po dobu zásahu byla vozovka průjezdná jen jedním jízdním pruhem a provoz byl řízen kyvadlově. Při odstraňování aut ze silnice byla na krátkou dobu zastavena doprava,“ přiblížil mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Ve středu došlo ještě ke dvěma nehodám, při nichž se zranili řidiči. Přednost v jízdě motocyklu v Hatích dopoledne zřejmě nedal řidič osobního auta. Muž na motorce po kolizi upadl a podle prvotních informací se zranil lehce. Dechové zkoušky obou řidičů byly negativní. Škoda je asi 25 tisíc korun. Oba jsou z Rakouska. Patrně plně řízení svého vozu se nevěnoval šofér na kruhovém objezdu u Dobšic a narazil tam do betonového obrubníku. Lehce se zranil a po ošetření v nemocnici byl propuštěn do domácího léčení. Alkohol před jízdou nepil. Škoda je asi 30 tisíc korun.

Srážka na miroslavské křižovatce.

FOTO: Hasiči JMK

Zprávu a foto najdete také v 30. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.