Řidiči šílí, kdy bude konec kolonám?

Nekonečné kolony aut a dopravní zácpy ve Znojmě a okolních obcích jsou prověrkou trpělivosti řidičů i chodců. Lidé, kteří jedou autem nebo autobusem stráví na cestě do práce, na nákupy nebo k lékaři déle než obvykle. Nespokojenost je na všech stranách. Za své obyvatele se postavili i starostové obcí, protože firmy, které opravují silnice v Příměticích, Kuchařovicích a Suchohrdlech u Znojma mají zpoždění. Konkrétně jde o „Společnost pro II/408 Suchohrdly – Přímětice – I/38 průtahy“, která je složená z IMOSu Brno a Doprastavu Bratislava.

„Bohužel musím konstatovat, že firmy neplní harmonogram výstavby, i když závazný termín dokončení mají až 31. července 2018. V pátek 10. listopadu proběhlo jednání ředitele Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Zdeňka Komůrky a zástupce dodavatele – ředitele závodu Vodohospodářských a dopravních staveb IMOS Brno Aleše Špinara, na němž bylo přislíbeno posílení stavby tak, aby v žádném případě nebylo ohroženo včasné dokončení,“ informoval vedoucí znojemské Správy a údržby silnic Jaroslav Kosík. Silničáři samozřejmě vnímají, že tak rozsáhlá stavební činnost způsobuje značné komplikace …….

Více o průběhu těchto a dalších oprav silnic ve znojemském regionu jako například v Hrádku, Těšeticích, Únanově, Lechovicích – Boroticích, se dočtete ve 46. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který najdete na novinových stáncích. 

Ilustrační snímek ze stavby u znojemské nemocnice.