Řidička kamionu sjela ze silnice

ridicka-kaminou-1

Pravděpodobně příliš rychle na namrzlé silnici jela se soupravou tahače s návěsem ze Znojma směrem na Jihlavu ve středu krátce po sedmé ráno pětačtyřicetiletá řidička. Dva kilometry před Olbramkostelem dostala smyk, vjela do příkopu a havarovala. Žena, která je z našeho regionu, se podle prvotních informací zranila jen lehce. „Havárie kamionu na frekventované silnici první třídy číslo 38 komplikovala několik hodin dopravu. Komunikace byla zcela průjezdná ve tři hodiny odpoledne,“ informovala znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Škoda je zhruba čtyři sta tisíc korun.

Ve středu nešlo o jedinou nehodu na namrzlé silnici. Rychlost jízdy stavu a povaze vozovky kolem deváté ráno zřejmě nepřizpůsobila žena za volantem Škody Fabia. Při projíždění zatáčkou na silnici z Milíčovic do Vracovic dostala smyk, vyjela ze silnice do příkopu, kde se vůz převrátil na střechu. Šoférka a její spolujezdec byli se zraněním převezeni do nemocnice. Žena alkohol před jízdou nepila. Škoda je 30 tisíc korun. Ve stejný den brzy ráno došlo v Hevlíně k další kolizi. „Nehoda se obešla bez zranění, škoda je padesát tisíc korun, policie ji proto nešetřila. Řidiči si vše vyřídili prostřednictvím euro-formuláře,“ sdělila policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Silnice nejvíc namrzají v noci a ranní jízda proto vyžaduje velkou opatrnost. To si asi neuvědomila řidička Peugeotu jedoucí v úterý po páté hodině ráno z Těšetic směrem na Suchohrdly. Na polední chvíli se vyhýbala sraženému zajíci, dostala smyk, vyjela s autem ze silnice do příkopu, kde poškodila betonové sloupky. Žena byla transportována do znojemské nemocnice na ošetření. Její dechová zkouška na alkohol byla negativní. Celková škoda je kolem sedmi tisíc korun.

Nedodržení bezpečné vzdálenosti stojí za pondělní kolizí dvou osobních aut po páté ráno ve Znojmě. Řidič Peugeotu 407 jel po ulici Dukelských bojovníků směrem do centra, a nestihl bezpečně dobrzdit za Fordem Fiesta, jehož řidič zastavil, aby dal přednost chodci na přechodu. Peugeot ze zadu narazil do Fordu, který byl odhozen na zábradlí a sloup světelné signalizace. Nikomu se naštěstí nic nestalo. Žádný z šoférů alkohol nepil. Celková škoda je 41 tisíc korun.

Více krimi zpráv najdete v papírovém vydání Znojemského týdne. Vánoční dvojčíslo obsahuje i 64stránkový TV magazín Pohoda s televizním programem až do 6. ledna.

 

 

Havarovaný kamion u Olbramkostela.

FOTO: Policie Znojmo

ridicka-kamionu-2