Řidička u Citonic dostala smyk a narazila do stromu

 Zřejmě příliš spěchala řidička osobního Renaltu ve středu kolem osmé ráno nedaleko Citonic. Po projetí levotočivé zatáčky dostala na silnici s vrstvou rozbředlého uježděného sněhu smyk, přejela do protisměru mimo vozovku a skončila v příkopu, kde pak narazila do stromu. Žena se zranila a po ošetření lékařem záchranné služby byla převezena do nemocnice. Hasiči vůz stabilizovali proti pádu a po vyšetření havárie dopravními policisty jej převrátili na kola. Šoférka měla dechovou zkoušku na alkohol negativní.

Ve stejný den, krátce po páté hodině ráno, došlo ve Znojmě ke střetu nákladního Iveca, který odbočoval vlevo z Družstevní ulice na Uhelnou. V té době silnici přecházela z levé strany chodkyně. Došlo ke střetu při němž se žena zranila a byla převezena do nemocnice. Řidič ani chodkyně alkohol nepili.

V poli skončilo osobní auto, které havarovalo v pátek po osmé večer nedaleko Miroslavi. „Na místě je jedna zraněná osoba, které jsme poskytli první pomoc do příjezdu záchranné zdravotnické služby,“ popisují na svém webu jihomoravští hasiči, kteří pak provedli u auta protipožární opatření. Bez zranění se obešla sobotní havárie osobního auta v Božicích.

Zprávu a foto najdete také ve 3. čísle tištěné podoby Znojemského týdne a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, noviny, noviny regionální.

FOTO: Hasiči JMK  – nehoda u Citonic.