Rodiče viní trenéra plavání z podvodu

Tři věci chtěli rodiče po Jiřím Kyněrovi, který v plaveckém oddílu TJ Znojmo trénoval jejich děti – aby jim předložil účetnictví, aby se sami stali členy oddílu a trenéra požádali o odstoupení. Nic z toho se však nestalo, proto začali jednat sami. Založili Plavecký klub Znojmo a podali trestní oznámení.  „Nový klub vznikl proto, že trenér Kyněra, ani bývalé vedení TJ Znojmo neobjasnili, ani nevyvrátili naše pochybnosti ohledně financování plaveckého oddílu. Kyněra také kategoricky odmítl naši žádost zúčastnit se členské schůze oddílu plavání, a to i přes doporučení tehdejšího vedení TJ s tím, že rodiče do finančních záležitostí klubu vidět nepotřebují, že to stanovy neupravují. Pravda je, že to ani nevylučují. Neměli jsme tak možnost stát se členy plaveckého oddílu, abychom stejně jako rodiče dětí v jiných sportech měli přehled o tom, co se v oddílu děje a měli vliv jeho směřování,“ informovala předsedkyně znojemského Plaveckého klubu Monika Dufková.

Rodiče totiž zjistili, že na přihláškách do plaveckého oddílu TJ Znojmo bylo číslo bankovního účtu společnosti Znojemské plavání s.r.o. patřící Jiřímu Kyněrovi, takže peníze putovaly na soukromý trenérův účet. Kyněra kdysi měl vysvětlit, že společnost založil proto, aby plavecký oddíl TJ nemusel platit DPH, s tím, že peníze se z účtu jeho společnosti stejně vrací do plaveckého oddílu TJ.

Více o této kauze, která hýbe znojemským sportovním světem se dočtete v 6. čísle Znojemského týdne, a to včetně názorů rodičů, vedení i zastupitele Znojma. Náš týdeník je k dostání na novinových stáncích znojemského regionu.