Rohaté bytosti děsily Znojmo

krampusáci

Mručení, hučení a skřeky krampusáků s řinčením řetězů a zvoněním zvonců které měli u pasu, děsilo v pátek večer lidi v centru Znojma. Zatímco dospělým běhal při pohledu na rohaté bytosti mráz po zádech, po pláči a nářku dětí, kterých tu bylo požehnaně, nebylo v konfrontaci s těmito příšerami stopy. Bylo vidět, že nejmladší generace je odchovaná nejen pohádkami o čertech, ale i televizí, filmy, videi a počítačovými hrami, v nichž nejsou podobné kreatury žádnou vzácností.

Krampusáci, jak jsou nazýváni tito rakouští čerti, přišli ze spodní části města a prošli nejprve Masarykovým náměstím přes Obrokovou ulici na Horní náměstí, kde předvedli show a neváhali ani strašit publikum. Mezi diváky se trochu ztrácel dobrácky vyhlížející znojemský čert, který se přišel podívat na své zahraniční kolegy.

Představení krampusáků davy lidí, kteří zaplnili střed města, nezklamalo. Ale pokud je pořadatelé pozvou i v příštím roce, mohli by je také vpustit na zastřešené pódium na Horním náměstí, aby se tu předvedli. To letos nebylo z technických důvodů možné, protože kvůli velkým rohům by se tam nevešli.