Roušky do schránek: Každý Znojmák dostane zdarma svoji

V pátek odpoledne v Načeraticích začala velká roušková akce. Během ní dostane každý občan, který má ve Znojmě trvalé bydliště, hygienicky zabalenou roušku z kvalitního materiálu pro opakované použití. Materiál na roušky zajistila znojemská radnice, výrobní kapacity i zaměstnance či spíše zaměstnankyně, kteří roušky šijí poskytla zdarma znojemská firma PPO Group manželů Krobových.

Nejeden poloautomatický šicí stroj nedělá ve znojemské firmě PPO Group od rána do večera nic jiného, než roušky. I když technologie práci velmi usnadní, bez zkušené a šikovné šičky se neobejde,“ přiblížil výrobu jednatel a spolumajitel firmy PPO Group Josef Knob. Ve chvíli, kdy začal naši republiku ohrožovat koronavirus, se vedení firmy se rozhodlo ochránit zdraví každého ze svých dvou stovek zaměstnanců a vybavilo je deseti kusy roušek na týden pro sebe a svoji rodinu.

Na společnost PPO se v důsledku krize s rouškami obrátil i starosta Znojma Jan Grois a firma vyšla radnici okamžitě vstříc. „Vyhověli jsme přání města, které nám dodalo bavlněnou látku na zhotovení roušek pro všechny obyvatele Znojma, počítám, že to bude něco kolem 50 000 kusů“ potvrdil Knob. Doplnil, že roušky ušijí zdarma. První z nich už našli obyvatelé příměstských částí o víkendu ve svých poštovních schránkách, další lidé ve Znojmě je obdrží v nejbližších dnech.

Díky skvělé spolupráce s firmou a obětavosti a ochotě zaměstnanců jsme byli schopni zahájit distribuci roušek do domácností už o víkendu,“ uvedl starosta Jan Grois, který byl v sobotu osobně poděkovat vedení PPO i ženám, které u průmyslových šicích strojů roušky vyrábějí.

 

Více o opatřních v boji s koronavirem v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-znojemsky-tyden-14-2020-d5813002.htm