Rytíři se vrací ze Stallhofenu s pohárem

Čvc 29th, 2018 | By | Category: Sportovní zprávy, Zpravodajství

Tým amerického fotbalu Znojmo Knights (Rytíři) dokázal naplnit i poslední nejtěžší krok v cestě za ziskem poháru Challenge Bowl pro nejlepší tým rakouské III. divize a tím také za postupem do II. Divize divize finálovou výhrou 20:7.

V základní části nedali Rytíři svým soupeřům šanci a boji ve skupině prošli bez ztráty bodu s impozantním skóre 203:21. Ani semifinále nebylo pro Znojmo Knights složitým rébusem. Tým Gmunden Rams v domácím duelu vyprovodili přesvědčivým výsledkem 41:7.

Ve finále, které se hrálo nedaleko Grazu ve sportovním centru Stallhofen, čekal na znojemské hráče tým US-Cars Peicher Styrian Hurricanes aneb Hurikáni ze Štýrska. Ti si v základní skupině vedli obdobně úspěšně jako Rytíři. A duel, kde dominovaly obrany nad útoky, byl dlouho vyrovnaný. Vedení se v první čtvrtině ujali potvrzeným touchdownem Rytíři, ale ve druhé části jim stejnou mincí oplatil štýrský celek. Nakonec rozhodla teprve poslední čtvrtina zápasu, ve které dominovali Znojemští, kteří ji vyhráli 13:0 a po vítězství 20:7 se mohli radovat ze zisku poháru i zaslouženého postupu spolu se svými fanoušky, kteří je z tribun po dobu celého zápasu neúnavně povzbuzovali.