Rytíři zůstávají dál suverénní

Tým amerického fotbalu Znojmo Knights (rytíři) dominuje po loňském postupu III. divizi Rakouské footballové ligy (Austrian Football League- ABL). Po úvodní výhře 55:0 na hřišti Union Mostviertel Bastards tento soupeř k odvetě do Znojma ani nepřijel a smířil se s kontumací, a tak si na domácí premiéru museli Rytíři počkat až na třetí květnovou neděli.

Na zápas, ve kterém přivítali Weinviertel Spartans, si nachystali svoji obvyklou večerní show, tentokrát pod názvem Sunday nights lights čili světla nedělní noci. Tato „noc“ ale začala už ve čtyři odpoledne programem pro celé rodiny. Vrcholem pak byl samotný večerní zápas. V něm zpočátku hosté drželi s domácími krok, ale od druhé čtvrtiny skóre narůstalo ve prospěch Rytířů až se zastavilo na číslech 48:9 a zápas mohl být zakončen efektním ohňostrojem.

Po týdnu čekal na Znojmo Knights duel na hřišti Asperhofen Blue Hawks. Tento byl zatím nejvyrovnanější, jaký Rytíři na jaře absolvovali. I tentokrát šli do vedení, ale domácí dvakrát korigovali. Nejprve na 3:7 a poté na 6:13. Pak už ale skórovali jen hráči znojemského týmu, kteří nakonec zvítězili 23:6 a zůstávají se stoprocentní úspěšností v čele tabulky Conference B III. divize AFL.

Další zápas čeká na Knights 10. června na půdě Weinviertel Saprtans, doma se představí 24. června v duelu proti Asperhofen Blue Hawks.

 

Více o znojemském sportu v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-znojemsky-tyden-22-2018-d5327052.htm?o=1