S 2,31 promile zůstal viset na zábradlí

Svodům alkoholu a drog o prodlouženém víkendu neodolalo dvanáct řidičů. Policisté během dopravních kontrol u osmi z nich zjistili alkohol, další čtyři měli pozitivní test na pervitin, marihuanu nebo extázi. Dva výtečníci se prozradili sami tím, že bourali. Naštěstí se obě nehody obešly bez zranění. Nejvyšší hladinu alkoholu v krvi – 2,31 promile, měl dvacetiletý mladík ze Znojemska, který v pondělí dopoledne projížděl Kravskem v osobním Opel Corsa. Zřejmě se nevěnoval plně řízení a u hřbitova narazil do dvou plastových kontejnerů a plechové popelnice. V jízdě pokračoval a vyvrátil dopravní značku. Zastavil se až o zábradlí mostku přes potok, kde zůstal s autem viset. Způsobil škodu asi patnáct tisíc korun. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz.

Přestupkem na sebe upoutal pozornost pětatřicetiletý šofér osobní Audi A6 s rakouskou registrační značkou, který jel v pátek večer od Chvalovic k hraničnímu přechodu Hatě. Když v těchto místech předjížděl, nedával znamení o změně směru jízdy. Policistům pak nepředložil řidičský průkaz ani osvědčení o registraci vozu. Navíc měl na několika místech prasklé čelní sklo přímo ve stírané ploše a měl pozitivní test na pervitin. Dostal zákaz pokračovat v další jízdě a kauci pětadvacet tisíc korun. Vzhledem k tomu, že peníze nesložil, muži v uniformách mu vůz zajistili. Všem dvanácti řidičům zakázali pokračovat v jízdě.

Do domu v Jamolicích se Škodou Fabia narazila šestašedesátiletá řidička den po velikonočních svátcích. Žena, která v úterý dopoledne projížděla obcí, zřejmě kvůli zdravotním problémům vjela náhle do protisměru a zastavila až nárazem do domu. Se zraněním byla převezena do nemocnice v Ivančicích. Zkouška na alkohol nebyla vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu provedena. 

FOTO: Policie Znojmo:  Auto po havárii dvacetiletého mladíka v Kravsku.

Zprávu najdete také v tištěné podobě 18. čísla Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, noviny, regionální noviny.