S Táborskem opět duel rozdílných poločasů

Podobně jako v úvodním duelu zimní Tipsport ligy proti Brnu také v souboji s Táborskem fotbalisté 1.SC Znojmo podlehli svému soupeři o tři góly. A také tentokrát tři branky inkasovali po přestávce, když první půle skončila smírně 1:1 a konečný výsledek byl 1:4.

V týdnu měli znojemští fotbalisté absolvovat přátelské utkání na Slovensku, ale vzhledem ke sněhové kalamitě bylo toto střetnutí zrušeno, a tak mohl trenér Leoš Kalvoda otestovat nové hráče v zápasovém módu až v sobotu v Brně s Táborskem.

Tři zahraniční posily už šly do tohoto duelu jako hráči Znojma. Klub podepsal smlouvy se švédským brankářem se srbskými kořeny Markem Atanackovićem, chorvatským záložníkem Kevinem Kokorovićem a dalším Chorvatem Markem Marciušem, který je hrotovým útočníkem. V Brně se v dresu Znojma navíc objevil někdejší mládežnický reprezentant Tomáš Mičola, který byl spolu s Tomášem Cihlářem u stříbrného tažení na mistrovství světa hráčů do 20 let v Kanadě. Opavský odchovanec Mičola ještě jako mládežník přestoupil do Baníku Ostrava, kde působil až do svého přestupu do francouzského Brestu. Tam strávil rok a půl, poté se vrátil zpět do České republiky, kde hrál nejprve za Slavii Praha a poté za Baník Ostrava. Naposledy působil v divizních Dětmarovicích. Mičola je ve Znojmě zatím na zkoušku. Jasněji by mělo být po posledním zápase Tipsport ligy ve středu proti Nitře.

 

Více v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-d2172728.htm?o=1