Šamánek dvěma góly sestřelil Varnsdorf

Říj 12th, 2015 | By | Category: Sportovní zprávy

Šamánek

V páteční večer přijel do Znojma k dalšímu utkání Fotbalové národní ligy Varnsdorf. Druhým tým loňského ročníku, který nepostoupil do nejvyšší soutěže jen kvůli nevyhovujícímu stadionu, se sice letos kvůli výsledkově trápí, ale stále je nebezpečným soupeřem.
Ve Znojmě to dokazoval zejména v první půli, kdy byli jeho hráči rychlejší a tlačili se do útoku častěji než domácí. Vyložené šance si dlouho nevypracovalo ani jedno z mužstev. Na znojemské straně zahrozil v 10. min hlavou Žondra, na druhé straně o chvíli později střela hostí jen těsně minula tyč. V závěru poločasu přece jen převzali iniciativu domácí a odměnou jim byl gól Šamánka, ke kterému se dostal míč na malém vápně a on jej uklidil do sítě.
A po přestávce přišla další velká chvíle tohoto ofenzívního hráče. Naběhl si na dlouhý centr z přímého kopu a hlavou k bližší tyči zavěsil. A o chvíli později mohl završit hattrick, ale v hodně složité pozici míč netrefil ideálně. Domácí pak mohli útočit do otevřené obrany hostí, a to jim svědčilo. Vypracovali si ještě několik slibných příležitostí, ale zakončení se jim nedařilo, když většinou zkazili finální přihrávku anebo těsně minuli branku jako v případě Nepožitkova lobu či byl proti hostující brankář, když zakročil proti jedovaté střele Oklešťka.
„My jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého. Postavení v tabulce sice říkalo, že hraje čtvrtý s posledním, ale na to se nehraje. Měli epidemii, zraněné, odložené zápasy, takže se nechytili, ale v poli u nás odehráli velmi dobrý zápas. My jsme na ne chtěli vletět, ale nepovedlo se to. Začali jsme jako by vlažně. Soupeř byl lepší na míči, otrkal se, chytil se. To mne mrzelo, protože jsem právě nechtěl, aby se takhle dostali na koně. Ale nevyužili velkou šanci a když už to vypadalo, že zase budu muset o poločase řvát, dali jsme gól do šatny, a to přináší své ovoce i v tom, že vás to nabrnkne a druhé mužstvo položí. V druhém poločase už jsme to zvládli perfektně,“ hodnotil zápas znojemský trenér Radim Kučera.

1. SC Znojmo – Varnsdorf 2:0
Poločas: 1:0. Branky: 44. a 51. Šamánek. Rozhodčí: Radim Dresler – Petr Caletka, Valter Boček
Diváků: 1008.
1. SC Znojmo: Veselý – Mezlík, Cihlář (c), Šumbera, Nepožitek, Žondra, Okleštěk (90. Nehyba), Odehnal, Stáňa (80. Lapeš), Helísek, Šamánek (86. Alaca).
Varnsdorf: Porcal – Filip, Zbrožek, Tvaroha, Geissler – Durďević, Daníček, Pajer (78. Kvída), Kodr, Juroška (72. Ondráček) – Jurča (65. Chukwuma).

Rostislav Šamánek se se spoluhráči raduje z vedoucího gólu Znojma. FOTO: F. Střecha