Sanitka se srazila s autem na Přímětické

sanitkaHned dvě sanitky vyjely ke středu osobního auta s vozem záchranné služby, k němuž došlo v pátek nedaleko mostu na Přímětické ulici ve Znojmě. Při nárazu se lehce zranila řidička osobního auta, která byla sanitkou převezena na oddělení chirurgie do nedaleké nemocnice. Řidič a zdravotník ve voze záchranné služby vyvázli bez zranění. „Posádka sanitky právě jela pro pacienta, kterého měla převézt z jednoho zdravotnického zařízení do druhého. Šlo tedy o sekundární transport, k nemocnému byl vyslán náhradní vůz,“ informovala Barbora Zuchová, mluvčí jihomoravské záchranné služby. K nehodě vyjela další sanitka. „Do druhého vozu záchranné služby přeskládali zdravotníci veškeré vybavení z nabourané sanitky, včetně kyslíkových přístrojů tak, aby se poškozený vůz mohl dostat do servisu na opravu,“ potvrdila Zuchová.

Nákladní auto havarovalo nedaleko Blížkovic ve středu kolem půl druhé v noci. Řidič se údajně lekl probíhající zvěře. Strhl prý řízení a skončil v silničním příkopu, kde se vůz převrátil na bok. Naštěstí se nezranil. Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Škoda je asi půl milionu korun.

Jen lehce se zranil jeden spolujezdec při střetu tří osobních aut v pondělí dopoledne na Brněnské ulici ve Znojmě. Dechové zkoušky šoférů byly negativní. Způsobená škoda je asi 135 tisíc korun. Pravděpodobnou příčinou bylo nedání přednosti v jízdě.