Screamers nejsou jen muži převlečení za ženy

 

Muzikanti skupin Roxet a Boney M, zpěvačky Hana Zagorová, Helena Vondráčková, Eva Pilarová a Ilona Czáková defilovali nedávno na pódiu znojemského divadla. Ve vystoupení nazvaném „TV upoutávka“ je ztvárnili členové pražské travesti skupiny Screamers. Diváky také bavili parodiemi na známé televizní pořady jako je předpověď počasí, zpívánky, hudba z respiria, ranní zpravodajství či volejte řediteli. Program okořenili i ukázkou z filmu Světáci, scénkou s erotickým podtextem a módní přehlídkou diváků. Pětice mužů během představení tančila a zpívala v atraktivních parukách a kostýmech, do nichž se neustále převlékala. Skupina Sceamers vznikla před jedenadvaceti lety. Ještě před představením tři její členové ochotně odpověděli na otázky.

Kdy vás napadlo se převlékat za ženy?

L. Vyvlečka: V jedné show jsem viděl kluka převlečeného za ženu. Lidi se úžasně spontánně bavili a představení se jim líbilo. Bylo jim jedno, jestli účinkující byli převlečeni za ženy, chlapy, nebo za vánoční stromečky. Bylo to crazy – bláznivé představení a já jsem se v tom našel.

Proč jste si dali takový název?

L. Vyvlečka: Screamers je anglické slovo, které v překladu – znamená řvát, křičet, zkrátka být vidět. Jméno naší skupině dal vizážista mnoha populárních zpěváků Ivo Špes a myslím, že se trefil, ten název nám sedne.

V pořadu nazvaném Screamers 112 vystupujete jako strážníci, policisté a hasiči. Neměli jste s tím problém?

L. Vyvlečka: Neměli. Dokonce nás sponzorovala jedna městská policie. Dostali jsme od ní čepice a reflexní pásky. Je vidět, že i tyto profese jsou nám nakloněné.

Co na to říkají umělci, za které se převlékáte?

L. Vyvlečka: Podporují nás, bez toho by to ani nešlo.

Chodí na vaše představení víc muži než ženy, mladší či starší generace?

L. Vyvlečka: Zpočátku to bylo více žen, tak mezi třiceti a padesáti lety. Ale začíná se to lámat a chodí i rodiny s dětmi. Oceňuji, že když lidé jdou na naše představení, stejně pěkně oblečení a upraveni jako by šli do divadla. Mně se to moc líbí a díky divákům za to.

Jak po představení „vystoupíte“ z ženského těla?

…………

Odpověď na tuto a další otázky rozhovoru s členy travesti skupiny Screamers najdete v 17. čísle Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích.