Seniorkou roku je Marie Straková, ocenění získaly i znojemské Grácie

Velmi pěkný dárek k sedmdesátým narozeninám nedávno dostala zakladatelka a vedoucí znojemského tanečního souboru Grácie Marie Straková. Na slavnostním večeru v Praze jí zástupci Sen Sen – Senzační senioři, což je Nadace Charty 77, udělili titul Seniorka roku 2018. Členky znojemského tanečního souboru Grácie převzaly ocenění Nejlepší klub 2018. „Jsem rád, že Marie Straková se v kategorii Senior roku 2018 umístila v první desítce a dostala od poroty za svou vitalitu a činnost pro druhé, čestné uznání. Stejným oceněním byly odměněny i Znojemské Grácie, a to v kategorii Nejlepší klub roku 2018. Svou aktivitou a elánem strhávají ostatní, aby ani v podzimu svého života nerezignovali na radostné a šťastné žití,“ vyjádřil znojemský místostarosta Jan Blaha, který oslavenkyni i Grácie nominoval a ve čtvrtek jim gratuloval na radnici.

Marie Straková (na snímku dole) byla učitelkou v mateřské škole, později pracovala v kultuře, kde více než deset let připravovala programy pro seniory. Ve Chvalovicích kde žije, šestadvacet let vedla obecní kroniku. Grácie překvapují …..

Zprávu a foto najdete také v tištěné podobě 42. čísla Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-d2172728.htm?o=1