Shrnutí: Všechno o stávce řidičů na Znojemsku

autobus3

 Až osmdesát procent řidičů Znojemské dopravní společnosti Psota, která zajišťuje podstatnou část autobusové dopravy v našem regionu, mělo podle odborářů vstoupit ve čtvrtek 6. dubna do stávky. Do práce nakonec nepřišli jen jednotlivci. „Ve Znojmě byly mimo provoz pouze dvě linky městských autobusů číslo 802 a 803. Další linka 801 z Hradiště do Kuchařovic vynechala jen šest ranních a dopoledních spojů. Potěšitelné bylo, že řada řidičů Znojemské dopravní společnosti Psota se ve čtvrtek ráno rozhodla nestávkovat a jít do práce, takže městské autobusy na linkách 804 a 805 jezdily ve Znojmě bez celkem problémů,“ sdělil vedoucí dispečer Integrovaného dopravního systému Kordis Jihomoravského kraje Antonín Chudiak.

Navzdory předpovědím, byla v době stávky autobusová doprava v našem regionu zcela funkční. „Společnosti TREDOS, ADOSA, ICOM, BK-BUS, ZDS Psota a Břežanská dopravní společnost, jejichž autobusy jezdí na Znojemsku, avizovaly, že jejich řidiči stávkovat nebudou. Do stávky se nakonec nezapojili šoféři břeclavské společnosti BORS, která zajišťuje několik spojů z Brna do Miroslavi,“ vyjmenoval Chudiak.

V Břežanské dopravní společnosti kvůli stávce ve čtvrtek nepřišli na směnu tři řidiči. Jak informoval její jednatel Zdeněk Bobok, tento výpadek zcela nahradili a ve čtvrtek vyjely všechny spoje, které zabezpečují. Své rozhořčení na firemních webových stránkách nad stávkou některých řidičů znojemských městských autobusů neskrýval ředitel Znojemské dopravní společnosti Psota Petr Chadim. Řidiči podle něj …..

Více informací o čtvrteční stávce se dočtete v 15. čísle Znojemského týdne, které najdete na novinových stáncích.