Silnice smrti: Tři mrtví na I/38

Sváteční sobotní den přinesl na Znojemsku i jednu tragickou událost, k níž došlo krátce po půl čtvrté odpoledne. Z dosud nezjištěných příčin vjel na chodník v Grešlovém Mýtě řidič osobního Fordu, kde srazil a usmrtil procházejícího chodce. Policisté u řidiče provedli test na užití návykových látek. „Zatímco alkohol neprokázal, orientační test na přítomnost drog byl pozitivní na amfetamin. Zda byl řidič pod vlivem drog a do jaké míry jimi byl ovlivněn, určí až rozbor krve,“ informoval krajský policejní mluvčí Pavel Šváb. V tento den havarovalo u Trnového Pole krátce po deváté večer osobní auto. Při nehodě se zranily dvě osoby. Smrtelná nehoda v Grešlovém Mýtě není jediná, která se v uplynulém týdnu stala v tomto regionu. Na silnici první třídy mezi obcemi Lažínky a Vesce se ve čtvrtek před osmou večer z dosud nezjištěných příčin srazila na rovném úseku tři osobní auta. Na místě zemřeli dva muži ve věku 46 a 57 let, další dvě osoby se zranily těžce.  „Pravděpodobně šlo o nesprávné předjíždění některého z řidičů. Nehodu nyní šetří dopravní policisté a kriminalisté, kteří hledají její svědky,“ sdělila policejní mluvčí kraje Vysočina Dana Čírtková. Silnice byla uzavřená až do druhé hodiny v noci a doprava byla odkláněna po vedlejších silnicích.

K hromadné nehodě došlo také na silnici ze Znojma do Lechovic mezi křižovatkami na Bantice a Práče. Řidič Škody Octavia postupně bočně narazil do kamionu a dvou osobních aut, která jela za sebou směrem od Znojma. „Octavia dostala smyk a zastavila se napříč vozovky. Pak do ní ještě narazilo další osobní auto, jehož řidič nestihl pro krátkou vzdálenost střetu zabránit,“ popsala znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Jak se ukázalo, jedenatřicetiletého řidiče Škody Octavia ještě téhož dne dopoledne kontrolovali policisté na dálnici D 52. Protože nemá řidičský průkaz, zakázali mu pokračovat v další jízdě. Ten sice slíbil, že si zajistí náhradního řidiče, ale evidentně opět usedl za volant. Jakmile policisté na dálnici odjeli řešit další události, vydal se ihned na cestu. Alkohol žádný z řidičů nepil. Škoda na autech je zhruba čtvrt milionu korun. Pondělní nehoda, která se stala pár minut před půl jednou odpoledne, na tři hodiny zablokovala státní silnici.

Snímek  Policie ČR z nehody u Lechovic.

Zprávu a foto najdete v 40. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci zábava a média, časopisy, noviny regionální.