Silnice v Příměticích, Kuchařovicích, Suchohrdlech, Krhovicích a Hrádku jsou od středy 1. srpna průjezdné

Aktualizováno. Od středy 1. srpna jsou po rekonstrukci volně průjezdné průtahy v Kuchařovicích, Suchohrdlech a ve Znojmě Příměticích. Řidiči již projedou od Kasárenské křižovatky až po novou okružní křižovatku v Suchohrdlech a výjezd z této obce směrem na Moravský Krumlov a kruhový objezd u obce Dyje. „Při její stavbě se podařilo maximálně využít dané území, křižovatka má dostatečný průměr, kterým bez obtíží projedou i těžká nákladní vozidla,“ zdůraznil vedoucí znojemské Správy a údržby silnic Jaroslav Kosík. Podél zrenovovaných silnic druhé třídy číslo II/408 a II/413 v Suchohrdlech jsou nové chodníky, parkovací stání i autobusové zastávky. Nechybí ani osvětlené přechody pro chodce. Celá investice vyšla na 83 milionů 102 tisíc korun, včetně DPH. Z této částky hradí město Znojmo 5 milionů 855 tisíc korun a obec Suchohrdly 5 milionů 533 tisíc korun, a to na vybudování chodníků, veřejného osvětlení a parkovacích stání.

„Spolu s touto stavbou budou od 1. srpna předány do užívání i průtahy obcemi Krhovice a Hrádek, které jsou rovněž na silnici II/408. Na této komunikaci se připravují rekonstrukce dalších úseků – Valtrovice, Milíčovice – Lesná, Štítary, kterými bude oprava této dopravně významné trasy skoro celá dokončena,“ potvrdil Kosík.

Na snímku je nová kruhová křižovatka v Suchohrdůech u Znojma.

Více informací se dočtete v 31. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v internetové podobě novin, které lze zakoupit na www.alza.cz .