Skaličtí a vrbovečtí zdravotníci jsou nejlepší

Zastavit krvácení, ošetřit ránu, zlomeninu, popáleninu, zajistit dopravu pacienta, znát techniky obvazování i dopravní testy, to vše musely zvládnout děti v soutěži Mladých zdravotníků. Okresního kola ve Znojmě se ve čtvrtek zúčastnilo patnáct družstev ze Znojemska. Kvůli chladnému a deštivému počasí se nekonalo venku, ale v budově znojemské nemocnice.

První pomoc v kategorii mladších dětí nejlépe zvládli členové kroužku mladých zdravotníků při Základní škole ve Skalici, druhé místo obsadili školáci z Vrbovce a třetí z Kravska. V kategorii starších byl nejlépe hodnocen tým z Vrbovce, druhá pozice připadla školákům z Kravska a třetí příčka druhému družstvu ze Základní školy Vrbovec. Soutěž připravil znojemský spolek Českého červeného kříže společně se studentkami Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Znojmo. Vítězové budou náš okres reprezentovat na krajském kole v polovině června v Blansku.

Zprávu a foto najdete také ve 21. čísle Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v skeci média a zábava, časopisy, noviny regionální.