Školy cesty do západní Evropy zatím neruší

Radní kraje reagovali na nedávné teroristické útoky v západní Evropě a doporučují ředitelům škol, jejichž zřizovatelem je kraj, aby učitelé se svými studenty a žáky co nejméně vyjížděli na Západ, zejména do Francie, Belgie a Německa. Jde o zahraniční studijní pobyty, stáže, kurzy či výlety. „Odpovědnost je na ředitelích, ale dali jsme jasný signál, že prvotní musí být bezpečnost,“ uvedl hejtman kraje Michal Hašek.

Jedenatřicet budoucích zdravotních sester s dvěma pedagogy ze Znojma se třetí prosincový týden chystá na šestidenní cestu do Berlína v Německu. „Před odjezdem budeme žáky instruovat, jak se mají chovat. Nezúčastní se žádných hromadných koncertů ani sportovních zápasů či větších shromáždění. Berlín si prohlédnou v době, kdy v ulicích města bude nejméně lidí, zřejmě v dopoledních hodinách,“ sdělil Karel Pigl, ředitel Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické ve Znojmě. Potvrdil, pokud v Německu dojde k vážným událostem, zváží, zda šestidenní výukový program v této zemi nezruší nebo zda jej nepřesunou do jiných míst.

Čtyřicet dětí s učiteli ze znojemské Základní školy JUDr. Mareše minulý týden absolvovalo týdenní poznávací a výukový zájezd v Anglii, aby se zdokonalili ve znalostech angličtiny. „Rodiče měli strach své děti pustit na tento zájezd, ale ředitelka školy Eva Hubatková jim poskytla aktuální informace od pořadatele zájezdu Student Agency. V městečku Ilfracombe kde výuka probíhá je klid a všechny obdobné zájezdy dětí se pořádku vrátily domů. Autobus se při jízdě západní Evropou vyhýbal velkým městům. Přes moře nejel tunelem, ale nalodil se na trajekt, což je bezpečnější,“ shrnula ekonomka této školy Radmila Odehnalová.