Skvělé VIII. DysOH v Blížkovicích

skvělé 1

Něco jako dětská kalokagathia v kostce (harmonie sil duševních i tělesných) proběhla již poosmé na Základní škole v Blížkovicích. Ušlechtilá olympijská myšlenka je určena výhradně pro dyslektické děti základních škol prvního stupně a měla jako vždy nadstandardní úroveň.

Bodejť by ne, když na této škole mají dostatek zkušených organizátorů, schopných starších žáků, správních zaměstnanců i dobrovolníků z řad občanů, včetně vedení městyse Blížkovic. Přidáme-li k tomu ještě vyhovující prostory, přízeň sponzorů a tradiční angažovanost stálých pomocníků jako jsou např. Lesy ČR, NP Podyjí či Policie ČR z Vranova nad Dyjí, nepřekvapuje neutuchající zájem dětí na dyslektickou olympiádu do Blížkovic jezdit.

Letos se i přes chladné počasí prezentovalo přes 120 žáků z jedenácti škol – pořádající Blížkovice, Nové Syrovice (okres Třebíč), znojemské školy Pražská, náměstí Republiky, JUDr. Mareše, Jubilejní park, dále Prosiměřice, Višňové, Miroslav, Šumná a Jevišovice. Pětičlenná družstva se postupně vystřídala na jednotlivých stanovištích odpovídající požadavkům již zmiňované kalokagathie, úroveň znalostí a schopností byla podle slov garantů celkově velmi dobrá.

Konečné umístění: 1. ZŠ Miroslav I.,  2. ZŠ Miroslav II., 3. ZŠ Blížkovice II., 4. ZŠ nám. Republiky I., 5. ZŠ JUDr. Mareše II.

Více v papírovém vydání znojemského týdne z 23. května.

skvělé 2 V Blížkovicích 2 V Blížkovicích 3 V Blížkovicích 4 V Blížkovicích 5 V Blížkovicích 6