Slavnosti okurek ve Znojmě byly již podesáté. Návštěvníci ochutnávali sladkokyselé okurky, kvašáky, okurkovou marmeládu i limonádu. Soutěž o nejlepší sterilovanou okurku má dvě nové kategorie – pro velkovýrobce.

okurkové6

Náměstí jak Horní, tak i Masarykovo ve Znojmě o Okurkových slavnostech v pátek a sobotu zaplnily stovky lidí. Ti si mohli aspoň v tyto dny připomenout, že Znojmo bývalo okurkovým fenoménem. Pořadateli akce bylo město Znojmo a Znojemská Beseda a hlavním partnerem byla i letos značka Znojmia. „Širokou nabídku trhů pak od odpoledne až do večera doplnil kulturní a hudební program, okurkové soutěže nebo přehlídka historických traktorů, která v pátek proběhla díky spolupráci s Dolnorakouským městem Retz. Letošní novinka měla veliký úspěch i kvůli „spanilé jízdě těchto traktorů centrem města,“ potvrdil jeden z hlavních organizátorů a produkční Milan Stehlík. Páteční program byl ve znamení Gastroshow.  „Do soutěže o Nejlepší sterilovanou okurku se letos přihlásilo ………

Královská okurka Znojmo 2017 a Výběrová okurka Znojmo 2017 jsou dvě nové kategorie soutěže velkovýrobců ….

Více se dočtete a další fotografie najdete ve 32. čísle Znojemského týdne, který najdete na novinových stáncích od pondělí 7. srpna.

O 1    O 2 O 3