Smrtí vyhrožující recidivista zůstane ve vězení


Daleko za hranici běžného jednání se dostal čtyřicetiletý muž, který chtěl po starostce Rešic, aby mu zařídila vykonávání veřejně prospěšných prací v obci, které mu nařídil soud. Ta ho odkázala na písemnou žádost, kterou si musí podat. „Řekl jí, že nesnáší politiky, a že jim všem patří uříznout hlavu, a že by se taky mohlo stát, že ta uřízlá hlava bude její, což znázorňoval pohyby těla. Podruhé křičel na starostku, že ty hodiny potřebuje mít odpracovaný, a že kvůli ní vypálí celou vesnici, a že kvůli ní sedět nepůjde,“ popisuje jednání odsouzeného obžaloba

Muž si žádost nepodal, i když se mu lhůta pro odpracování hodin krátila, ale naopak jeho agresivní chování se stupňovalo. K incidentům došlo vloni koncem roku. Kolem vánočních svátků po vesnici znovu vykřikoval, že všechny její obyvatele pozabíjí, že starostce uřízne hlavu a že všechno zapálí. Ta již na nic nečekala a podala na policii trestní oznámení. Muž se dostal do vazby a Okresní soud ve Znojmě ho odsoudil za vyhrožování úřední osobě smrtí k ročnímu pobytu ve věznici s ostrahou. Soud mu rovněž nařídil ústavní protitoxikomanickou a protialkoholní léčbu.

Čtyřicetiletý recidivista s rozsudkem nesouhlasil a odvolal se. Krajský soud v Brně rozsudek minulý týden potvrdil. Veřejně prospěšné práce měl vykonat jako trest za přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměňování peněz, k němuž byl odsouzen Okresním soudem v Mladé Boleslavi.

Snímek je ilustrační.

Článek najdete také ve 40. čísle Znojemského týdne, který je k dotání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě nebo na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.