Smuteční síň září novotou

Rekonstrukce smuteční síně, na kterou už desetiletí čekali nejen pozůstalí, ale i pohřební služby, skončila. Jen dny zbývají do okamžiku, kdy tu proběhne první rozloučení.

„Nová je fasáda s odvlhčeným zdivem, nové je také nasvětlení fasády a venkovní ozvučení. K velkým změnám došlo ale především v interiéru. Rekonstrukce zahrnovala nové podlahy, nábytek, dřevěné obložení stěn, osvětlení i okenní vitráže. Aby se z kaple stalo moderní pietní místo, došlo také k částečné vnitřní přestavbě. V prostorách, které jsou orientovány ke hřbitovní bráně, byla zbudována místnost pro výstav rakve, kde se mohou v soukromí pozůstalí rozloučit se zesnulým. Rakev bude umístěna na katafalku s pojezdovým mechanismem. Nově je v interiéru smuteční obřadní síně také nainstalována klimatizace a ozvučení,“ popsala změny mluvčí radnice Zuzana Pastrňáková.

Smuteční obřady se v nově zrekonstruované smuteční síni budou konat od 1. října. Na dušičky, tedy v neděli 2. listopadu, bude smuteční obřadní síň otevřena a veřejnost do ní bude moci nahlédnout.