Souboj Orlů s Kometou bude 12. února

souboj s kometou

Unikátní hokejová bitva mezi Orly Znojmo a brněnskou Kometou, o které jsme informovali již v čísle 2, už zná datum, kdy bude svedena. Zástupci obou týmů se shodli na pátku 12. února od 18.30 hod. Konfrontace předního celku EBEL se zástupcem naší extraligy, navíc v době, kdy by měla forma obou celků vrcholit, slibuje velký sportovní zážitek.
Hokejový souboj je navíc zařazen do seriálu akcí k výročí 790 let povýšení znojma na město.
„Motto našich celoročních oslav zní: Proleťte se slavnými staletími Znojma. Ve své historii svedli Znojmáci mnoho slavných bitev. Napadlo nás, že bychom si mohli válečnickou historii a tradici našeho města připomenout hokejovou bitvou týmů, které se běžně nepotkávají,“ vysvětlil nápad uspořádat zápas Znojmo – Brno místostarosta Znojma Jan Grois. Únor symbolizuje v avizovaném speciálním kalendáři akcí výročí 790. let 10. století – tj. století, kdy Znojmo zažilo první slavnou bitvu. Jednu slavnou, avšak přátelskou sportovní bitvu tak zažijeme za nedlouho ve Znojmě i v roce 2016.
„Chtěl bych v první řadě poděkovat oběma klubům za to, že do toho s námi šly. Myslím, že zápas nabídne zajímavou konfrontaci mezi týmem z mezinárodní EBEL ligy a špičkovým mužstvem české Extraligy. Pro diváky to bude opravdový sportovní svátek,“ dodalGrois.
Speciální poděkování patří i hejtmanovi Jihomoravského kraje Michalu Haškovi, který je velkým fanouškem ledního hokeje, duel zaštítil svým jménem a vítězi prestižního utkání věnuje speciální pohár.
„Věříme, že nás přijdou podpořit všichni hokejoví fanoušci a že uvidíme opravdu atraktivní zápas,“ uvedl Petr Veselý, manažer klubu HC Orli Znojmo. O tom, že domácí berou utkání velmi vážně, svědčí i fakt, že hokejisté nastoupí k duelu ve speciálních dresech ke znojemskému 790. výročí a jsou vyrobené pouze pro tento zápas. „Jsme velmi rádi, že jsme mohli do těchto oslav zapojit, je to pro nás velkou ctí,“ dodal Veselý.
Na zápas se těší i samotní hokejisté. „Pro každého hráče je lepší hrát než trénovat, proto věřím, že utkání s Kometou bude pro nás i dobrou přípravou na play-off. Hlavně ale doufáme, že to bude sportovní zážitek pro naše fanoušky. Hokej hrajeme pro ně, a tak bereme tento výjimečný zápas jako poděkování fanouškům za podporu v rámci celé sezóny“ doplnil znojemský odchovanec Jan Lattner.
Předprodej vstupenek odstartuje v pondělí 1. února na pokladnách znojemského zimního stadionu a bude probíhat ve více vlnách. Až do soboty si budou moci lístky přednostně zakoupit majitelé permanentních vstupenek Orlů. Od neděle 7. 2. budou lístky v prodeji i ostatním zájemcům. Internetový prodej případných zbylých vstupenek bude probíhat od středy 10. 2. Z technických důvodů nejsou vstupenky v prodeji v hrací dny EBEL. Více info o vstupném a prodeji na www.hcorli.cz.
Každý, kdo si vstupenku koupí, obdrží i speciální fandící dárek – placku Orlů s logem 790. Vybrané vstupné půjde v plné výši na dobročinné účely, a to jak subjektům ve Znojmě, tak subjektům z Brna.

Manažer Orlů Petr Veselý, místostarosta Znojma Jan Grois a hráč Jan Lattner představují placky, které obdrží každý, lkdo si koupí vstupenku na souboj Orlů s Kometou.