Sportovcem roku je Marek Polach, týmům vévodí hokejoví Orli Znojmo

sportovcem

Přestože bylo loni pro plavce Marka Polacha prioritou dokončit vysokou školu a závodění tak podle svých slov poněkud upozadil , i tak se stal nejlepším individuálním sportovcem Znojemska za rok 2016. Výsledky ankety byly ve středu večer zveřejněny při slavnostním galavečeru ve znojemském divadle.

Polach tak porazil boxera Tomáše Bezvodu, který se stal amatérským vicemistrem České republiky a následně přestoupil mezi profesionály, kde s bilancí čtyř vítězství a  jedné porážky stoupá raketově vzhůru evropským žebříčkem. Třetí byl Polachův kolega Jakub Březina.

Kolektivům dominovali hokejoví Orli Znojmo před plaveckou štafetou a fotbalisty 1. SC Znojmo.Trenérem roku se stal Jiří Režnar, který vedl hokejové Orly v EBEL až ke druhému místu.

Akcí roku se stala Louka plná dětí pořádaná Českou unií sportu. V Louce si při této příležitosti vyzkoušeli školáci z celého okresu šestnáct sportů pod vedením zástupců jednotlivých klubů.

Mladým sportovcům mezi jednotlivci kraloval plavec Adam Hlobeň, kolektivům pak volejbaloví junioři VK Pegas Znojmo.

Do síně slávy znojemského sportu byli zapsáni. fotbalista Milan Samek, vytrvalec a sportovní pedagog Luděk Gross, šéf atletického oddílu Josef Šoba, florbalista Milan Fridrich a taekwondista Jiří Abeska.

Sympaťákem roku se stal hokejista Milan Pucher a zvláštní cenu si odnesl oddíl národní házené z Miroslavi.

fotbal hlobeň pucher režnaraerobikmiroslav

 

Více najdete v papírovém vydání Znojemského týdne 6. února.