Sportovcem Znojemska za rok 2017 se stal Marek Hlávka

Vítězem ankety Sporotovec roku, kterou pořádala okresní organizace České unie sportu, se stal biketrialista Marek Hlávka, který v náročném sportu, kde jeho vyznavači zdolávají přírodní i umělé překážky na speciálních kolech, sbírá evropské i světové medaile.

Ceny nejlepším sportovcům v pátek v Městském divadle Znojmo předávali sponzoři i zástupci měst a městysů znojemského okresu. Za Znojmo to byl starosta Jan Grois a místostarosta Jan Blaha. Nejlepším sportovním kolektivem se stali podle očekávání florbalisté TJ Znojmo LaufenCZ, kteří v uplynulém roce po osmi letech postoupili do nejvyšší soutěže, kde do posledního kola bojují o desátou příčku, která by jim zaručila setrvání v soutěži bez nutnosti účastnit se sestupových bojů. Trenérem roku se pak stal zástupce stejného klubu Jan Šťastník. Nejlepší sportovní akci na Znojemsku v roce 2017 se stal Festival dračích lodí na řece Dyji.

Do pomyslné síně slávy osobností znojemského sportu byli jmenováni bývalý atlet a současný hokejový rozhodčí Zdeněk Svoboda, taekwondista Luboš Mudroch a bývalý trenér fotbalistů RH Znojmo a sportovní lékař MUDr. Ivan Dojčár. Speciální cenu předsedy České unie sportu Zdeňka Kolesy získal bývalý fotbalista, trenér a dlouholetý předseda Okresního fotbalového svazu Zdeněk Leitner.

Více o znojemském sportu najdete v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-znojemsky-tyden-9-2018-d5270988.htm?o=1