Srážka autobusu zablokovala silnici

autobus plaveč
Ilustrační foto

Náhradní bus musel přijet ve čtvrtek kolem sedmé večer pro dvaatřicet turistů po srážce dodávky s autobusem na silnici mezi Znojmem a Chvalovicemi v křižovatce směrem na Vrbovec. Při střetu se naštěstí nikdo vážně nezranil. Na ošetření do nemocnice byl převezen pouze řidič autobusu, který byl ještě večer propuštěn do domácího léčení.

Pravděpodobnou příčinou nehody bylo nedání přednosti v jízdě. Z vedlejší vozovky vyjížděl na hlavní silnici sedmašedesátiletý řidič dodávky Fiatu Ducato s rakouskou registrační značkou. Ve stejnou dobu jel směrem od Chvalovic autobus s třiapadesátiletým šoférem a dvaatřiceti rusky mluvícími cestujícími. Dodávka i autobus se do sebe po nárazu zaklínily a vytvořily překážku přes celou šířku této frekventované komunikace, která vede ze Znojma k hraničnímu přechodu Hatě. Celý úsek byl až do půlnoci zcela neprůjezdný. „Dopravu jsme po celou dobu odklízení poškozených vozidel odkláněli přes obec Havraníky. K odstranění dodávky i autobusu musela být nasazena těžká technika. Vznikla na nich škoda zhruba šestset tisíc korun. Ani jeden z řidičů před jízdou alkohol nepil,“ informovala znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Dodala, že přesnou příčinu a míru zavinění této kolize policisté dále šetří.

O den dříve se ve Vranovské Vsi střetl nákladní vůz s osobním autem. Náraz se obešel bez zranění. Stejně tak páteční nehoda tří osobních aut ve Znojmě na Pražské. Třetí listopadovou neděli došlo k havárii ve Znojmě Příměticích, kde před Alfa Romeo předjíždělo jiné auto. Řidič tak neměl dostatečný přehled před horizontem, a aby se nestřetl s protijedoucím autem, začal prudce brzdit, dostal smyk a skončil v příkopu. Auto se přetočilo přes střechu a dopadlo na kola. Sedmadvacetiletý šofér, který se při tomto manévru zranil, před jízdou pil alkohol. Dechová zkouška ukázala 0,68 promile.