Stadion se chystá na slavnostní otevření

stadion ilustračkaNapilno mají v těchto dnech pracovníci Metrostavu, kteří ve Znojmě provádějí přestavbu tribun a zázemí Městského stadionu ve Znojmě s cílem proměnit starý stánek v moderní multifunkční arénu sloužící všem znojemským sportovcům.
Radnice plánuje nově zrekonstruovaný stadion slavnostně otevřít v sobotu 4. října. Ve stejný den budou mít Znojmáci možnost si jej prohlédnout. Po něm se stadion předá sportovcům.
Den otevřených dveří na stadionu bude od 10 do 14 hod. Návštěvníci se mohou těšit nejen na to, že se podívají do útrob stadionu, ale připravena bude také autogramiáda fotbalistů 1. SC Znojmo, malování na obličej a hry a soutěže o ceny, které dětem předá sám kouzelník Merlin.
Zastupitelstvo také projednávalo účelovou dotaci pro 1. SC Znojmo – mládež související s rekonstrukcí stadionu. „Dotace ve výši necelých tří milionů korun půjde účelově na stavbu osvětlení a kotelny. Klub žádá o dotace na tyto dva projekty u Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a spoluúčast města pokryje požadovanou desetiprocentní spoluúčast,“ vysvětluje starosta. Celkově jde o investice za 30 milionů korun. Prostředky z rozpočtu města budou poskytnuty pouze v případě, že dotaci ministerstvo schválí.