Strážníci jí sebevraždu rozmluvili

Oznámení o ženě stojící za zábradlím mostu na Přímětické ulici ve Znojmě obdrželi strážníci první zářijovou sobotu odpoledne. Na místo okamžitě vyrazila motorizovaná hlídka, při jízdě použili strážníci modré výstražné světlo. Uprostřed mostu po levé straně směrem do Přímětic stála na hraně mostu žena ve středních letech. Jeden ze strážníků se s ní pokoušel navázat komunikaci. Druhý strážník si mezitím přivázal lano ke své taktické vestě a konec lana připnul k zábradlí mostu, kdyby bylo potřeba zakročit. Strážníkům se podařilo navázat kontakt se ženou, která měla zdravotní i rodinné potíže. Ta nakonec přelezla zábradlí zpět.  

Letos to je již několikátý zákrok znojemských strážníků u osob, které měly sebevražedné tendence. Většinou si ale tyto osoby vybírají železniční viadukt nad řekou Dyjí, u Přímětického mostu to bylo za několik posledních let určitě poprvé. Navíc po velmi dlouhé době byla sebevrahem žena, o to stresovější to pro zakročující strážníky bylo. Ženu si pak vzali do péče zdravotníci, kteří ji odvezli do zdravotnického zařízení.

V roce 2014 byli strážníci Městské policie Znojmo proškoleni odborníky pro jednání s osobami, které mají sebevražedné tendence.