Svatby: U splavu, na hřišti i v podzemí

Svatby 1

Jeden z nejhezčích a nejdojemnějších dnů v životě, na který partneři vzpomínají, ať již jejich manželství dopadne jakkoliv, je svatba. I když dnes je moderní svazek bez prstýnku, na společnou cestu životem potvrzenou v obřadní síni nebo v kostele se vloni podle čísel ze znojemské matriky vydalo 233 párů.

Snoubenci si pro svatební obřad vybírali zajímavá a neobvyklá místa, brali se u kaple Panny Marie Bolestné v Popicích, v Minoritském klášteře ve Znojmě, na hrádku Lampelberg u Vrbovce, na zřícenině Nového Hrádku u Lukova nebo u splavu v Sedlešovicích. Milovníci zeleně zvolili znojemský Jubilejní park, další zase soukromé zahrady. Ti sportovně založení se v Únanově brali na fotbalovém hřišti, sňatek proběhl i v Beatch klubu v Louce. V Novém Šaldorfu a v Dobšicích dvojice neváhaly sejít do vinných sklepů. Do několikametrové hlouby vloni sestoupili také snoubenci, kteří se rozhodli pro svatbu ve Znojemském podzemí, kde jim cestu lemovaly svíčky.

„Romantický svatební obřad se konal na jaře u vinného lisu v Novém Šaldorfu, kde ženich zahrál nevěstě skladbu na příčnou flétnu. Oba přitom jako obuv zvolili tenisky, nevěsta měla bílé s růžovými tkaničkami a ženich černé. Retro svatba se uskutečnila v Dobšicích, kdy ….

Více ve 4. čísle tištěné podoby Znojemského týdne.

Ilustrační snímky Petr Vokurek (www.vokurek.cz).

Svatby 3