Svátky: Nehoda, krádeže, potyčky i zatoulané štěně

deset-such-2

Opatřit si dárky krádeží se zřejmě pokusila žena, která se ještě před Štědrým dnem vydala do nákupního centra v Hatích a za vybrané zboží nezaplatila. Nejdříve se jí podařilo pronést přes pokladnu sportovní tašku. V dalších dvou prodejnách si vybrala oblečení. Několik triček se jí sice podařilo propašovat, ale při krádeži pánského oblečení ji přistihla prodavačka. Přivolaná hlídka zlodějku odvezla na policejní stanici. Hodnota oblečení přesáhla 16 tisíc korun.

Policisté brzy ráno o Štědrém dnu přijali oznámení o krádeži peněženky a mobilního telefonu na diskotéce ve Znojmě. Okradená měla věci uložené v batohu. Škoda je přes tři a půl tisíce korun.

Policisté během svátků šetřili i různé potyčky. „V nemocnici se zraněním skončil muž, který byl napaden v jednom baru. Další nedorozumění vygradovalo v pondělí ve večerních hodinách přímo ve Znojmě. V restauraci napadl návštěvník dalšího hosta a způsobil mu drobné poranění,“ informovala policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Strážci zákona řešili i řidiče pod vlivem alkoholu. S více než 1,5 promile narazil v protisměru do rohu domu v Šatově o 1. svátku vánočním řidič osobního BMW, který jel zřejmě příliš rychle. Dalšího opilého řidiče zaznamenala obsluha kamer Městské policie ve Znojmě o 2. svátku vánočním před sedmou ráno na náměstí Svobody. Muž šel vrávoravou chůzí, pak nasedl do auta a vyjel směrem na Bulharskou ulici. Motorizovaná hlídka auto zastavila na ulici Benjamina Kličky. Všichni muži se ihned po vystoupení z auta pokusili místo opustit. Jeden strážník dostihl řidiče několik metrů od vozu, další dva pasažéry zajistil druhý strážník. Pětadvacetiletý řidič měl 1, 46 promile alkoholu v dechu. Případ převzali policisté.

Na svatého Štěpána v poledne odchytli strážníci na ulici Dukelských bojovníků volně pobíhající štěně. Pes byl převezen do Městského útulku v Načeraticích. O dvě hodiny později se ozval majitel psa, kterému byly sděleny bližší informace.

Po osmé večer strážníci jeli k ženě, která si stěžovala na sousedskou rozepři. Hlídka poučila obě strany o možnostech řešení a stěžovatelce vysvětlila, že noční klid začíná až v deset hodin večer. Městská policie ve Znojmě řešila o svátcích celkem 26 případů a oznámení.

Ilustrační snímek.

FOTO: Policie Znojmo