Taekwondisté přivezli medaile ze Španělska

TAEKWONDISTÉ

V sobotu 7. listopadu se ve sportovní hale městečka Sitges, které je předměstím světově známé Barcelony uskutečnilo již čtvrté klání mezinárodního turnaje v tradičním korejském bojovém umění Taekwon-Do I.T.F.
Na letošní ročník do Španělska přicestovalo více než 300 závodníků Anglie, Argentiny, České republiky ( Znojemský region ), Gruzie, Německa, Itálie, Irska, Polska, Skotska, domácího Španělska i s Malorkou a Walesu tohoto moderního bojového umění sebeobrany.
Výprava z našeho regionu ve složení závodníků dvou škol a to školy TKD I.T.F. So-San při SVČ a PSK Znojmo a školy TKD I.T.F. Do-San při SVČ Znojmo, které spadají pod Českou TKD I.T.F. Asociaci byla složena ze sedmi závodníků a jednoho kouče. Vycestovala na svoji již šestou Španělskou misi již ve středu večer, proto, aby již ve čtvrtek byli v dějišti turnaje.
Díky předstihu si znojemská výprava mohla pátek zpříjemnit procházkou po centru Barcelony společně s Německými a Waleskými přáteli. Večer proběhla nezbytná registrace a vše bylo připraveno na nadcházející soutěžní den.
Turnaj vypuknul přesně v 9 hodin ráno poradou koučů a rozhodčích a následovala první disciplína, kterou byl Tul (technické sestavy, stínový boj) pro všechny držitele mistrovských stupňů I.- VI.Dan. I mezi touto těžkou konkurencí byli tři Čeští reprezentanti. Kateřina Kárníková II. Dan aktuální vicemistryně světa a Evropy společně s Hanou Křivánkovou II. Dan, která již dvakrát obhájila titul vicemistryně Evropy obě juniorské kategorie. Ty doplnil senior Michal Papež I. Dan aktuální vicemistr Evropy. Na této disciplíně bylo možné pozorovat, jak se mají správně cvičit tyto předepsané sestavy a jak je Taekwon-Do I.T.F. nádherné i Českým přičiněním a navíc spousta těchto závodníků se odpoledne převlékla do rozhodcovského oděvu a šla rozhodovat barevné pásy. Před obědem také proběhla disciplína Matsogi ( sportovní boj )
Něco málo po 14. hodině turnaj pokračoval v těchto dvou disciplínách v kategorii barevných pásů. I zde měla Česká republika své zastoupení a to ve čtyřech závodnících. Anna Wojnárová 2. Kup, Helena Klikorková 2. Kup, Nikola Klüglová 2. Kup a Alexandr Puda 7. Kup, kteří mají za sebou již několik startů na různých turnajích, ale i na Evropských pohárech.
Znojemská výprava, která zde hájila barvy České republiky, obstála a domů dovezla devět cenných kovů.

V kategorii černých pásů:
1. místo Kateřina Kárníková Matsogi
2. místo Kateřina Kárníková Tul
2. místo Hana Křivánková Matsogi
2. místo Michal Papež Matsogi
3. místo Michal Papež Tul
4. místo Hana Křivánková Tul

V kategorii barevných pásů:
1. místo Alexandr Puda Tul ( obhájil tak i loňské prvenství )
2. místo Anna Wojnárová Matsogi
3. místo Helena Klikorková Tul
3. místo Nikola Klüglová Matsogi
4. místo Anna Wojnárová Tul
4. místo Alexandr Puda Matsogi
4. místo Helena Klikorková Matsogi
4. místo Nikola Klüglová Tul