Tasovice v poháru podlehli po statečném výkonu Znojmu

 

Znojmo v Tasovicích

 Tasovický stadionek zažil ve středu velký svátek. Ve druhém kole poháru FAČR MOL Cup přijel tým 1. SC Znojmo. Druholigový favorit po většinu zápasu držel otěže ve svých rukou, ale několik minut před koncem Mička zdramatizoval snížením závěrečnou fázi zápasu. Znojmo ale dokázalo v nastavení potvrdit třetí brankou postup. V dalším kole je čeká na domácím hřišti Jihlava.
Uvod zápasu hostům vyšel nadmíru. Snažili se domácí rozběhat a využili hned první příležitosti, když se z přímého kopu trefil pěkně k tyči Njire. Pak ale aktivita Znojma poněkud polevila a do šancí se dostali domácí. Nebezpečná byla zejména hlavička Mičky, ale brankář Veselý ji dokázal vyškrábnout. Na druhé straně po půlhodině hry zahrozil znovu Njire, ale tentokrát trefil jen tyč.Po přestávce se dlouho hrálo bez větších šancí, v 68. min. se ale hlavou z dorážky v situaci, která zaváněla ofsajdem trefil Odehnal a bylo to 0:2. Když už zápas směřoval k poklidnému konci, pustil znojemský brankář Veselý zdánlivě lehkou hlavičku Mičky a ještě mohlo být drama. To ale odmítl při rychlé akci Šumbera, který stanovil konečný účet na 1:3.
Přes vítězství a postup nebyl zrovna spokojený trenér Znojma Radim Kučera. „Čekal jsem od hráčů stoprocentně více. Apeloval jsem na ně před zápasem i o přestávce, upozorňoval jsem je, že když přijde podcenění a nedají utkání vše, budou mít problémy. Musím, říct, že někteří hráči to splnili do puntíku, soupeře podcenili. Nechtělo se jim běhat, nevydali se na sto procent,“ konstatoval Kučera.