Téměř třicítka aut parkovala o vinobraní „přes zákaz“

 

 Strážníci 2

Poměrně klidnou službu o vinobraní měli zdravotníci záchranné služby, kteří se sanitními vozy stáli v centru Znojma. Vyjížděli jen k jednotlivým případům. Šlo o drobnější úrazy, například kolene nebo nevolnosti.

Návštěvníky letošního vinobraní jako mnohem klidnější a ukázněnější oproti loňsku hodnotí strážníci Městské policie Znojmo. „Z celkového počtu 97 událostí jsme řešili 27 odtahů aut, většinou místních majitelů. Nedodrželi zákaz stání, který platil od čtvrtka sedmi hodin ráno do neděle deseti hodin dopoledne. Hlídky řešily jen dva případy přestupků proti občanskému soužití, rozbitou výlohu prázdného obchodu na Kovářské ulici a rozbitou skleněnou výplň na autobusové zastávce v ulici Dukelských bojovníků. V obou případech škoda přesáhla částku pěti tisíc korun, obě události jsme proto předali republikové policii,“ vyjmenoval Ivan Budín, ředitel Městské policie Znojmo. Doplnil, že v sedmnácti případech řešili ztracené klíče, peněženky, doklady a mobilní telefony.  Strážníci, kteří měli dozor v historickém centru, pomohli třem dětem najít své rodiče.

Zprávu a další informace a foto z vinobraní ve Znojmě najdete v 38. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích.

Ilustrační snímek MP Znojmo.