Tisíc euro za dopadení lupiče z banky v Laa an der Thaya

Rakouští kriminalisté vyšetřují případ loupežného přepadení z konce června (26.6.), kdy krátce před polednem přišel do banky v Laa an der Thaya neznámý muž. Aniž by promluvil, u peněžní přepážky, přiložil na plexisklo papír s nápisem Přepadení, mám zbraně a dynamit. Všechny peníze! – Überfall, Habe Waffen und Dynamit, Alles Geld. „Pokladní banky v obavě, že muž opravdu zaútočí, mu vydala pětimístnou finanční hotovost. Lupič požadoval peníze na vzdálené přepážce, takže ani spolupracovníci si zprvu ničeho podezřelého nevšimli. Potom z místa odešel“, popsal krajský policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Kriminalisté na místě zajistili pachatelovu DNA a domnívají se, že lupič by mohl být Čech nebo má vztah k České republice. Za informace vedoucí ke zjištění jeho totožnosti je vypsána odměna 1 000 euro.

Jde asi o čtyřicetiletého muže, který je přibližně 175 centimetrů vysoký. Na sobě měl tmavou bundu s kapucí, tmavé kalhoty a tmavé boty. Na hlavě kšiltovku, na očích černé brýle a na rukou tmavé rukavice. Jakékoliv informace vedoucí k jeho identifikaci volejte na linku 158 nebo na nejbližší oddělení policie.

Zprávu a foto najdete také v 31. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který je k dostání na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.

FOTO: Archiv Policie ČR