Tomáš Bezvoda je českou jedničkou profiringu

img_7818

Velký úspěch zaznamenal v profi ringu boxer Řešeta Znojmo Tomáš Bezvoda. Na galavečeru v karlovarském Grandhotelu Pupp. Tam jej čekala česká jednička střední váhy Anatoli Hunanyan. Bezvoda se velkého jména ale nezalekl, svého soupeře v zápase na šest kol porazil a vylepšil si tak bilanci od svého vstupu mezi profesionální boxery na 4 vítězství a jedinou prohru. Zároveň se výrazně posunul nahoru žebříčkem. Tomáše Bezvodu jsme po jeho úspěchu požádali o rozhovor.

Jaký byl váš vstup do profesionálního boxu?

První zápas jsem absolvoval začátkem března v Liberci. Přestup jsem zvažoval už hrozně dlouho, protože mezi amatéry mě to už moc nelákalo a myslím si, že na to mám už i věk. Chtěl jsem prostě do profiringu, ale trenér Miroslav Jánský mě ještě přemluvil, abych vydržel do mistrovství republiky, které bylo doma ve Znojmě. Já už jsem mistrem republiky byl, ale chtěl jsem se rozloučit s domácími diváky vítězstvím. Bohužel to nevyšlo, skončil jsem druhý. Kdyby nebylo to mistrovství doma, šel bych do profiringu dřív.

Jaký je rozdíl mezi amatérským a profesionálním boxem?

Je to tak trochu jiný sport. Ten amatérský se boxuje na tři kola, profesionální až na dvanáct. Tam je už fakt člověk potřebuje kvalitní realizační tým a je to taky hodně o penězích.

Mohl byste přiblížit vaše dosavadní duely mezi profesionály?

V tom Liberci to byl taková zahřívací souboj, jak už to tak bývá. Měl jsem soupeře se zápornou bilancí. V druhém zápase už jsem měl poměrně kvalitního soupeře, který byl v žebříčku přede mnou, toho jsem porazil. Třetí zápas jsem absolvoval v Itálii se soupeřem který měl bilanci 4 vítězství a jedné prohry. Domlouvalo se to dost na poslední chvíli, ale chtěl jsem do toho jít a povedlo se mi zvítězit, což mě hodně posunulo dopředu. Pak jsem dlouho čekal až přišel zápas v Německu s vycházející hvězdou. Proti tomuto soupeře jsem absolvoval už v amatérském ringu dva zápasy s vyrovnanou bilancí, takže jsem si na něj věřil. Ale bohužel jsem nebyl tak dobře připravený a navíc to bylo o váhu výš, než obvykle boxuji. Prohrál jsem na body v šesti kolech.

A to už se dostáváme k vašemu vítěznému duelu v Karlových Varech…

To byl můj nejtěžší soupeř. Jednalo se o českou jedničku, má titul ve střední váze a i ve světovém žebříčku byl hodně vysoko. Měl bilanci sedm výher a jednu prohru. To pro mne byla obrovská šance. Věděl jsem, že když ho porazím, půjdu hodně nahoru. Navíc to bylo na jednom z největších galavečerů boxu, jaké se u nás pořádají. Jmenuje se Box live a pořádají ho společně největší německá a naše boxerská stáj. Mělo se tam boxovat i o titul mistra Evropy, ale jeden z protagonistů se zranil, takže nakonec byl tím hlavním duelem ten náš. Byl to pěkný a velký galavečer.

A vám se navíc povedlo zvítězit, což bylo určitě velké překvapení…

Já jsem si právě věřil, protože jsem neměl co ztratit. Vyhrál jsem na body 3:0, což je jakoby jednoznačné, ale ten souboj byl bodově hodně těsný. Všechno mělo svědčit pro soupeře, ale mně ten zápas vyšel.

 

Celý rozhovor najdete v papírovém vydání Znojemského týdne.